MİLLETİN TAKDİRİ BAŞIMIZIN TACIDIR!

Yine yeni bir seçim havasına girdik. Bundan önce onlarca kez girdiğimiz gibi…  Millet tercihini yapacak, kendisini yönetmesini istediği Başkanını, partileri, vekillerini belirleyecek, koltuğu onlara teslim edecek. Böylece bu seçim de her seçim gibi bitecek…

24 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerin hayırlı olmasını istiyoruz. Bunu farklı fikirlerde olan Partilerimiz için değil, ülkemiz için istiyoruz!

‘’Gemiyi delmeye çalışanlar unutmasınlar ki, onlar da gemiyle beraber batarlar”

Seçim havasına girilmişken her seçimde olduğu gibi siyasi parti liderlerinin birbirlerine yaptığı ağır eleştiriler de erken başlamış oldu. Tavandan tabana doğru gittikçe yayılan sert söylemlerin yerini itidalin almasını arzu ediyoruz.  Zira gözlerini liderlerine dikmiş onların ağzından çıkan sözlerle hareket eden seçmenlerinin birbiriyle komşu, akraba ve hemşeri olduklarını unutmamalıdırlar!  halk böyle başlayan ancak dozu gittikçe artan söylemlerle geçmişte çok acılar yaşadı!

Elbette farklı fikirlerde ve partilerde olan siyasiler birbirleriyle mücadele edecekler ancak birbirlerinin yüzüne bakamayacak eleştiriler yapmaktan da kaçınmalılar. Siyaseti bir nezaket ve zarafet ölçüsü içerisinde yapmalı, amaçları kavga değil millet için ne yapacaklarını anlatmak olmalı. Bu tavırları ile toplumda gerginliği, kutuplaşmayı önlerler.

Millet siyasi parti temsilcileri ve adaylarından ‘’Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için / Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim..!’’ şuuruyla hareket etmesini arzularken, seçmenlerden de  ‘’Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. / sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz..!’’  diyen Yunus gibi bir duruş bekliyor…

Bir seçim arifesinde şehit edilen Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinden dakikalar öncesi yaptığı konuşmadan siyasilerimiz ve seçmenlerin ders çıkaracağını umuyorum!

        ‘’Sakın akşam televizyonlara bakıp da liderlere ve onların metotlarına kapılmayın. Sel gider kumu kalır! Bu seçimde gidecek ama siz komşu olarak akraba olarak, hemşeri olarak yine birlikte yaşamaya devam edeceksiniz. Seçimler elbette tartışma alanı, elbette eleştiri yapılacak,  adaylarımız yapacaklarını anlatacaklar ama hiçbir zaman üslup yüz yüze bakacak, engelleyecek olmamalı. Elinizi uzatıp tokalaşacak kadar arada mutlaka nezaket bırakmalı ve hepiniz de birbirinize nezaket bırakmalısınız!’’

‘’Milleti denge taşı yaparak onların omuzun da tahterevalli oynamak istiyorlar.’’

        ‘’Kişileri öne çıkararak ya da kişilerin üzerinden bir takım vehimler oluşturarak iki kutuplu hale getirmek istiyorlar milleti. Bunu iktidar da yapıyor muhalefette yapıyor!’’ Halk kavgalardan bıktı, kavgasız bir Türkiye istiyor. Darbenin olmadığı, demokrasinin, millet iradesinin, hukuk gücünün var olduğu, adaleti tavan yapmış, Köylüsüne, çiftçisine hak ettiği değeri veren, gençleri üretken olan bir Türkiye istiyor.

Liderler kendi aralarında, ekranlarda kozlarını paylaşa dursunlar!  Seçmenler de kendi illerinde Başkanı, meclise gönderecekleri partileri ve milletvekili adaylarını hassas teraziye koyarak 24 Haziranda sandıkta kararlarını verecekler. Bir kez daha Peygamber Efendimizin (sav) buyurduğu gibi sonuçta  ‘Nasılsanız öyle idare edilirsiniz!’ sözü tecelli edecek.

24 Haziran’da seçmen Gönlünü kazanan siyasi lider ve partilerin vekil adaylarına yüreğini teslim edecek, kendisine göre en doğru tercihi yaptığına inanarak Oy Pusulasını eline alacak, vicdanının sesini dinleyecek ve ülkemizin kaderini belirleyecek oyunu kullanacak. …

        Sonuç ne olursa olsun Milletin takdiri başımızın tacıdır!

Abdullah Alptekin Has
Abdullah Alptekin Hasabdullah@haber49.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.