İSTER AĞLA İSTER GÜL

Bir seçim dönemini geride bıraktık. Öyle olacağını pek düşünmesem de evvela seçimin vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyorum. 16 yıllık Ak Parti dönemi süresince yapılan onca hatalı politika, hayat pahalılığı, hak hukuk ihlali, ötekileştirme, rantçılık, adamcılık, dışa bağımlılık, dış borç, yerli üretimin dibe vuruşu, hayat pahalılığı, yerli ve milli değerlerimizin yandaşlara ve yabancılara satışı, ordu ve yargıya indirilen darbe, parti devletinin kurulması vs. vs. tüm bunlar ve daha nice meselelere karşın halkın yarısının hala iktidara destek çıkmasının mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum. Yukarıda saydığım ve sayamadığım tüm bu hakikatlere karşın halkın yarısı halinden memnun olduğuna göre problem sandığımızdan daha büyük demektir.!

Vatan millet din hassasiyeti yüksek olup bu bilinçle Ak Partiye oy veren insanların çıkan sonuca sevinmesinin yanında rantçıların, ihalecilerin, Ak Parti sayesinde servet yapanların, yerli üretimin iyi seviyede olmasını istemeyenlerin kısaca vatan hainlerinin de sevindiğini belirtmek isterim. Çünkü hiç kimse akarının kesilmesini, düzeninin bozulmasını, menfaatlerine ters düşen gelişmelerin olmasını istemez. Bu gerçeği geçmişten bu güne hep gördük. Bundan sonra hayat pahalılığından, satılan yerli ve milli değerlerden, ayrışmadan, üreticinin para etmeyen ürününden(…) şikayet etme hakkı yoktur. Zira kendi düşen ağlamaz.!

Şimdi Başkanlık Sistemi uygulanmaya çalışılacak. Ülkede rejim değişimine gidilecek adımlar atılıyor/atılacak. Adına “Başkanlık” denen monarşi sistemine başından beri karşıyım. Konuyla ilgili çok şey dile getirmiştim. Çok ince plânlarla millet iki ayrı çizgiye oturtuldu(Sağ/Sol – Dindar/Din Düşmanı) ve yeni sisteme mahkum hale getirildi. Bu gidişat hiç iyi değil.

Ben vatansever bir birey olarak hiç bir parti güdümünde olmadan vatan ve millet için iyiye dair fikirlerimi dile getirmekten geri durmadım bundan sonrada durmayacağım. Milli hassasiyetim her türlü siyasi ideolojinin üzerindedir. Her ne kadar partizanlara ters gelsek de meselelere bu çizgiden bakıyor ve öyle yorumluyorum.. Allah vatana millete zeval vermesin…

Ufuk Bayrak
Ufuk Bayrakufuk@haber49.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.