DOĞRUNUN OLMADIĞI DOĞRU

2018 yılından milâdî 610 yılının öncesine geri mi dönüyoruz? 610 yılının  öncesi bu dönemde birçok insan hakları çiğnenmekte. Güçlüler sürekli olarak altta kalan insanları sömürmekte ve ezmektedir. Kölelere çok kötü davranılmakta ve insan dışı muameleler yapılmaktadır. Cahiliye döneminin en kötü Özelliklerin bir tanesinde kız çocukların utanç kaynağı olarak görülmekte, kız çocukları canlı canlı bir şekilde gömülmekte ve ölüme terk edilmektedir. İnsanlara aşırı derecede zulmedilmekte,  Allaha ortak koşmakta, putlara tapmakta, insanları köle diye satmakta, Peygamberleri yalanlamaktaydılar. Cahiliye dönemi tam anlamıyla doğrunun tam zıddıdır. İlimin aksi olan, eskiyen  ve değişken olan, bölgelere, kavimlere ve anlayışlara göre kurulan her türlü İslam dışı rejimler; cahili sistemler ve hükümlerdir arkadaşlar. 2018 yılındayız bizim dönemimizde de kız çocukları tecavüz edilmektedir, yakılıp öldürülen Özgecan’ı unutmadık. 15 yaşında tecavüze uğrayıp öldürülen sezgi. Böyle iğrenç şekilde öldürülen birçok kız çocukları var. Kadınlara şiddet  oldukça artmış durumda. Eşlerini acımasızca öldüren insanlar. Güçlüler in altta kalanları sömürmesi, çocukları organ mafyalarının kaçırıp organlarını alıp satması, 15- 16 yaşındaki çocukların evlendirilmesi, dini kullanarak cahil toplumu köleleştiren ve askeri gibi çalıştıran sistemi de görüyoruz. Cahil bir zihniyete sahip olan toplumumuz, bu durumun farkında değil farkında olsa bile halinden oldukça memnun. bu çok üzücü bir durum. Ülkemiz fakir bir ülke olmamasına rağmen sokak ta kalan, akşam eve gidince bir ekmek alamayacak kadar gücü olmayan babaların sayısı neden bu kadar çok?
Toplum hakkını neden savunmuyor?
Ülkemizde Batı taraftarına verilen özen neden Doğu şehirlerinde verilmiyor?
Neden bizim sanat atölyelerimiz yok?
Batı şehirlerinde E 5 kara yolları kullanılırken bizim şehrimizde belediyenin asfalt dökmeye üşendiği çamurlu, bozuk yolları neden kullanıyoruz?
Toplum bunları neden sorgulamıyor?
Çünkü  biz hakkını savunmaz, önüne koyulanla yetinmeyi bilen, cahil bir toplum  olduk. Yada modern köleler mi deseydim?
Arkadaşlar onu bunu bir tarafa bıraktım. Neden hakkını savunan insanlara vatan haini damgası vuruluyor?
İlkokulda insan haklarını görüyoruz, büyüyünce insan haklarımızı savununca vatan hayini deniyor.
Düşünme hakkımı kullanıyorum kimse vatan hayini demesin.
Haksızlığa boyun eğmeyin. Gençlerimiz teker teker ellerimizden kayıyor. Atanamadığı için intihar eden öğretmenimiz Merve çavdar torpiller olmasaydı atanmıştı beklide ve canına kıymayacaktı.
Birçok beden hayalleriyle yok oldu.
Dengesiz terazi düşman etti insanoğlunu.
Ülkemizde gelecek bilmece gibi. Gelecek kaygısı sardı Çevremizi.

Cansu Genç
Cansu Gençcansu@haber49.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.